İyi Ekran Kartı

Bilgisayar Özellikleri

İyi Ekran Kartı

Ekran kartı, bilgisayara girilen verilerin ekrana yansımasını yani ekran görüntülerinin oluşmasını sağlayan bir bilgisayar donanımıdır. Her bilgisayarın ana kartının içinde bir ekran vardır. Ekran kartı yoksa ekran da görüntü yoktur. Bilgisayarımızın iyi ekran kartına sahip olması ise sadece bir ekran görüntüsünün olmasından çok daha fazlasıdır.

iyi-ekran-karti

Başlarda ekran kartları sadece bilgileri sistem belleğinden kendi belleğine alıp monitöre aktarırlardı. Sadece devir işlemi gibi düşünülebilir. Ama günümüzün ekran kartları görüntülenecek bilgileri işleyebilecek hızlandırıcılara sahiptir ve bu sayede hızlandırma işlevi işlemcinin üzerinden ekran kartlarına geçmiş ve bu da işlemcinin yükünü azaltırken ekran geçişlerinin hızını daha da arttırmış ve görüntü kalitesini yükseltmiştir. İşte iyi ekran kartına sahip bir bilgisayarın en önemli özelliklerinden biri budur. Ekran kalitesi ve hızı.
Ekran kartları bilgisayar sisteminin 4 önemli işlevi üzerinden kendi işlevini yerine getirmektedir. Bunlardan birincisi ana kart, ikincisi işlemcidir üçüncüsü bellek ve dördüncüsü de monitördür.
Ekran kartının da bellekleri vardır ve bellek arttıkça ekran kartının performansı da o kadar artmaktadır. Bu nedenle iyi ekran kartı demek yüksek kapasiteli ekran kartı demektir diye bir tanımlama getirebilir ve ekran kartı arayışımızı kapasitesini araştırarak sonuçlandırabiliriz

Yetkili Satış Mağazaları

Bu ürün aşağıdaki yetkili mağazalarda 24 ay yetkili servis garantili olarak satılmaktadır.

Ürün Görselleri

Notebook İncelemesi

Yorumlar

« Anakart Modelleri
İyi Anakart »

Kategori

Laptop Modelleri

Etiketler

Dizüstü Bilgisayar Markaları

Asus dizüstü bilgisayar

Asus Dizüstü Bilgisayar : Kullanmaya başladığınız anda hızlı ve kaliteli bir dizüstü bilgisayara sahip olduğunuzu benimseten modellere sahiptir. Ülkemizde satışı yapılan laptop markaları içinde yüksek satın alınma oranına sahip olan asus dizüstü bilgisayar ürünleridir.

Lenovo dizüstü bilgisayar

Lenovo Dizüstü Bilgisayar : Bilgisayar denince ilk akla gelen marka olan ibm markasının devamı olan lenovo dizüstü bilgisayar modelleri ülkemizde sürekli yenilenen çeşitleri ile satışı artan notebook markaları arasındadır. Özellikle ekran kartı yüksek modeller oyuncu bilgisayarı olarak adlandırılmaktadır.

Güvenlik Kamerası

Dell Dizüstü Bilgisayar : Dell markası üretimini yaptığı modeller ile en sağlam dizüstü bilgisayar ünvanını dell xps serisi ile kazanmış bulunmaktadır. Bu modeli sırasıyla dell latitude ve dell vostro serisi notebook çeşitleri çok kaliteli laptop markalarıdır.

 

 

Notebook Markaları

Acer notebooklar

Asus Notebooklar

Dell notebooklar

Hp notebooklar

Lenovo notebooklar

Msi notebooklar

Samsung notebooklar

Toshiba notebooklar

Notebook fiyatları

Ülkemizde satılan notebook modelleri ve bu laptop modellerinin fiyatları yer alıyor. Kesinlikle notebook fiyatları konusunda vazgeçilmez bir yer edinilecek bir içeriğe sahip olmaktayız..

Bu sitede tüm dizüstü bilgisayar fiyatları bulunabilir ve fiyat karşılaştırma sitesi olarak kullanabilirsiniz. Özellikle asus lenovo ve dell modellerinde ucuz fiyatlı firmaları bulabilirsiniz.

Asus Laptop Modelleri : Ülkemizde satılan dizüstü bilgisayarların büyük çoğunluğunu oluşturan asus laptop modelleri en ucuz, en hızlı ve en kaliteli notebook modelleridir. Eğer yakın zamanda bir dizüstü bilgisayar alıcaksanız asus dizüstü bilgisayarları incelemeden karar vermeyiniz.

Lenovo Laptop Modelleri : Günden güne ürün çeşitliliğini arttıran lenovo laptop markası geçmişindeki ibm desteği ile Türkiye satışlarını arttırarak yoluna devam etmektedir.

Notebooklara Gelen Yorumlar