Rog G750 Asus Dizüstü Bilgisayar Gücüyle Ön Planda

Bilgisayar Özellikleri

Asus Rog 750 Dizüstü bilgisayar

Asus Rog 750 Dizüstü bilgisayar

 

Asus markasının ASUS, G serisi yüksek performanslı oyuncu dizüstü bilgisayar sınıfının ve yelpazesinin yeni üyesi G750JZ bilgisayar modelini duyurdu. G750 laptop modelinin en yeni sürümü olan G750JZ, dördüncü nesil olan Intel® Core™ i7 4700 işlemci ve yeni NVIDIA® GeForce® GTX 880M ekran kartının yanı sıra masaüstü bilgisayar seviyesinde yüksek derecede oyun performansı sunan ASUS’a özel TurboMaster grafik işlemci hız aşırtma teknolojisini de beraberinde getirmiş bulunmakta. Göz alıcı sıradışı tasarımı ve baştan sona ciddi oyuncular için düşünülerek bir araya getirilen donanım bileşenleriyle G750JZ, taşınabilir bilgisayarın oyun performansı anlayışında yeni yüksek standartları belirliyor.

 

asus-rog750-dizüstü

asus-rog750-dizüstü

asus-rog750

asus-rog750

 

Ekran kartı ; Üstün grafik performansı için ASUS TurboMaster Karşınızda

4 GB kapasiteli GDDR5 video belleğine sahip yeni nesil GeForce GTX 880M ekran kartıyla çarpıcı oyun performansı sergileyen G750JZ dizüstü bilgisayar, ASUS’a özgü TurboMaster teknolojisine de sahip. TurboMaster özelliği ile, her karenin kritik hayati önem taşıdığı anlarda bilgisayar kullanıcısının ekran kartına yüzde 5’e kadar güvenli ve kolay bir şekilde hız aşırtma yapmasına imkan sağlıyor.

Asus TurboMaster, yeni G serisi dizüstü bilgisayarlar için özel olarak geliştirilen GPU Tweak yazılımıyla birlikte kullanıma sunuluyor. GPU Tweak, ekran kartına hız aşırtma yapmayı kolay bir hale getiriyor ve zorlu hız aşırtmalarda bile uzun vadeli stabilite sağlayan parametreler kullanıyor. GeForce GTX 880M ekran kartı ayrıca NVIDIA tarafından mobil oyun deneyimini en üst seviyeye ulaştırmak için özel olarak geliştirilen NVIDIA Battery Boost ve ShadowPlay™ teknolojilerine de sahip. Battery Boost, oyun oynarken otomatik olarak iki katına kadar daha fazla batarya ömrü sunarken, NVIDIA ShadowPlay kullanıcılara en heyecanlı oyun deneyimlerini otomatik olarak kaydedip paylaşma imkanı veriyor. NVIDIA Kıdemli Ürün Müdürü Brian Choi ASUS G750JZ ile ilgili olarak, “ASUS G750JZ performans ve stil anlamında sınırları zorlamaya devam ediyor. GeForce GTX 880M GPU ile dizüstü bilgisayarlar için en yüksek performansın sunulduğu G750JZ, kesinlikle her oyunseverin rüyalarını süsleyecek bir cihaz” denmekten öteye gidiyor. Bu kadar performans pes doğrusu…

O Hep Isınmadan Yoluna Devam Ediyor

Soğuk çalışma veya ısınmadan çalışma, dizüstü bilgisayarın performansını etkileyen en büyük yapısal değişkendir. Asusun bu modeli bu nedenle G750JZ laptop yüksek kalitede bakır soğutuculara sahiptir, birbirinden bağımsız olarak çalışan üniversal konrollü çift fan kullanan geliştirilmiş bir soğutma sistem yapısına sahiptir. Hal böyle olunca 24 saat bile süren oyunlar boyunca bile uzun süren uzun oyun seanslarında bile ısınma nedeniyle hiçbir şekilde performans kaybı yaşanmaz. Hem CPU, hem de GPU kendilerine özel, sistem gereksinimlerine göre en uygun seviyede ve birbirinden bağımsız ve stabil olarak çalışmaya ayarlanmış, ısı nakil iletkenli ve yapısal temelli güçlü soğutma sistemine sahiptir. Bu sistem de G750JZ’i şimdiye kadarki en “cool” dizüstü bilgisayar kılıyor, üstelik birden fazla anlamda! Ayrıca G750JZ’in arka tarafa konumlandırılmış fanları sayesinde en yüksek soğutma performansı sağlanırken fan gürültüsü de bu dizüstü bilgisayarın kullanıcısına iletilmiyor, oyun bölgesi nekadar ısınırsa ısınsın G750JZ “serinkanlılığını” korumakta hiç zorlanmıyor.

 

 

 

Geleceğin Teknolojisi G750JZ İle Burada Canlanıyor

Asus dizüstü bilgisayar G750JZ‘ye Trinity görüntüleme teknolojisi sayesinde HDMI 1.4 ve DisplayPort 1.2 arayüzleri üzerinden aynı anda üç adede kadar harici monitör bağlanabilir. Bu sayede çoklu ekranda çarpıcı bir oyun deneyimi sunarken film izleme keyfi de yeni bir anlam kazanıyor, hatta oyun esnasında farklı uygulamaları kullanmak da mümkün oluyor. Online oyunlarda kesintisiz bağlantı sağlamak için kablosuz ağ performansı çok önemlidir. Bu nedenle G750JZ, mevcut en iyi kablosuz ağ çözümü olan Killer™ Wireless-N 1202 ile donatılmıştır. Çift bantlı, çift akışa izin veren MIMO (Çoklu giriş, çoklu çıkış) tasarımıyla G750JZ, 2.4 GHz ve 5.0 GHz frekans bantlarının her ikisinde de 300 Mbps hızlara ulaşan üstün performans sunuyor. Ayrıca dahili Bluetooth, P2P bağlantı için Wi-Fi Direct™ teknolojisi ve oynanan oyunla ilgili veri trafiğini akıllı şekilde önceliklendiren Advanced Stream Detect™ teknolojisini de G750JZ’nin çarpıcı özelliklerinden birkaçı olarak gözümüze çarpmaya devam ediyor.

 

Kazanmayı hedefleyenler için G750JZ Dizüstü bilgisayar

ASUS SonicMaster ses teknolojisi ve Bass Eye dahili subwoofer ileG750JZ, oyuncuyu aksiyonun içine çeken çok zengin 2.1 çevresel ses deneyimi sunuyor. Hassas ses ayarlarına imkan veren ROG AudioWizard yazılımı, beş adet ön tanımlı ses profiliyle tüm çevresel koşullar için en uygun ses çıkışı seçimini kolaylaştırırken kullanıcılara, kendilerine özel ses profilleri oluşturma imkanı da veriyor. ASUS bilgisayar oyunlarda en iyi kaliteli ses deneyimini arayan oyuncuların seçiminin kulaklıklar olduğunu biliyor. Bu nedenle G750JZ notebook modeli 600 ohm dirençlik üst sınıf kaliteli ses veren kulaklıklarla uyumlu, yüksek kaliteli bir kulaklık çıkış amfisiyle geliyor.

G750JZ oyun tutkunlarının bir dizüstü bilgisayarda hangi özellikleri aradığının tam anlamıyla farkında olan ASUS markası, alçak profilli gövde tasarımından yansıma yapmayan özgün kaliteli ekranına, geniş çoklu dokunmatik yüzeyine ve 2.5 mm derinlikte tuşlara sahip beyaz arka ışıklı aydınlatmalı klavye yapısına kadar tüm bileşenleriyle en iyi taşınabilir bilgisayarı arayanlar için üretilen G750JZ ile bu özelliklerin tümünü asus hayranlarına sunuyor.

 

 

Yetkili Satış Mağazaları

Bu ürün aşağıdaki yetkili mağazalarda 24 ay yetkili servis garantili olarak satılmaktadır.

Ürün Görselleri

Notebook İncelemesi

Yorumlar

« Asus K56CA-XX008H Laptop
Dell Inspiron 3521-B31W45C Laptop »

Kategori

Asus Notebook Notebook Haberleri

Etiketler

Dizüstü Bilgisayar Markaları

Asus dizüstü bilgisayar

Asus Dizüstü Bilgisayar : Kullanmaya başladığınız anda hızlı ve kaliteli bir dizüstü bilgisayara sahip olduğunuzu benimseten modellere sahiptir. Ülkemizde satışı yapılan laptop markaları içinde yüksek satın alınma oranına sahip olan asus dizüstü bilgisayar ürünleridir.

Lenovo dizüstü bilgisayar

Lenovo Dizüstü Bilgisayar : Bilgisayar denince ilk akla gelen marka olan ibm markasının devamı olan lenovo dizüstü bilgisayar modelleri ülkemizde sürekli yenilenen çeşitleri ile satışı artan notebook markaları arasındadır. Özellikle ekran kartı yüksek modeller oyuncu bilgisayarı olarak adlandırılmaktadır.

Güvenlik Kamerası

Dell Dizüstü Bilgisayar : Dell markası üretimini yaptığı modeller ile en sağlam dizüstü bilgisayar ünvanını dell xps serisi ile kazanmış bulunmaktadır. Bu modeli sırasıyla dell latitude ve dell vostro serisi notebook çeşitleri çok kaliteli laptop markalarıdır.

 

 

Notebook Markaları

Acer notebooklar

Asus Notebooklar

Dell notebooklar

Hp notebooklar

Lenovo notebooklar

Msi notebooklar

Samsung notebooklar

Toshiba notebooklar

Notebook fiyatları

Ülkemizde satılan notebook modelleri ve bu laptop modellerinin fiyatları yer alıyor. Kesinlikle notebook fiyatları konusunda vazgeçilmez bir yer edinilecek bir içeriğe sahip olmaktayız..

Bu sitede tüm dizüstü bilgisayar fiyatları bulunabilir ve fiyat karşılaştırma sitesi olarak kullanabilirsiniz. Özellikle asus lenovo ve dell modellerinde ucuz fiyatlı firmaları bulabilirsiniz.

Asus Laptop Modelleri : Ülkemizde satılan dizüstü bilgisayarların büyük çoğunluğunu oluşturan asus laptop modelleri en ucuz, en hızlı ve en kaliteli notebook modelleridir. Eğer yakın zamanda bir dizüstü bilgisayar alıcaksanız asus dizüstü bilgisayarları incelemeden karar vermeyiniz.

Lenovo Laptop Modelleri : Günden güne ürün çeşitliliğini arttıran lenovo laptop markası geçmişindeki ibm desteği ile Türkiye satışlarını arttırarak yoluna devam etmektedir.

Notebooklara Gelen Yorumlar